26_Viki védelmi innovációs kutatóintézet.png

VIKI Védelmi Innovációs Kutatóintézet

A VIKI egy kutatóintézeteken alapuló gyorsító programot, és tesztközpont-hálózatot épít, amelyet arra fog felhasználni, hogy a haderőben meglévő végfelhasználókat összehozza a legjobb és leghatékonyabb innovátorokkal. Ezen felül a tudományos kutatói és technológiai fejlesztéseket végző vállalatok számára védelmi jellegű projekteken keresztül konzorciumokban fejlődési lehetőséget biztosít, annak érdekében, hogy a haderő igényeihez a leghatékonyabb kettős felhasználású technológiai megoldásokat fejlesszék ki. A legjobban teljesítők Európai Uniós és NATO szövetséges országok projektjeiben való részvételre kapnak támogatást, és nemzetközi katonai vásárlók előtt fognak megjelenni.

A Védelmi Innovációs Kutatóintézet a Magyar Honvédelmi Minisztérium része. A VIKI-ben büszkék vagyunk arra a jelentős előrehaladásra amit működésünk első évében értünk el, és továbbra is elkötelezett munkát végzünk a haderő modernizációja mellett. Számos védelmi fejlesztési projektet és programot indítottunk, valamint aktív nemzetközi szakmai együttműködésbe kezdtünk, amely során több nemzetközi szervezettel alakítottunk ki szoros kapcsolatot. Ilyen intézmények között szerepel a NATO Észak-atlanti Védelmi Innovációt Ösztönző Mechanizmus (DIANA), a NATO Innovációs Alap (NATO NIF), az Európai Védelmi Alap (EDF), és számos további nemzetközi társaság.

MCC Feszt programok:

A virtuális valóság védelmi felhasználásának interaktív megjelenítése, kipróbálható alkalmazások VR szemüvegekkel, robotkutya bemutatása. A Védelmi Innovációs Kutatóintézet a VIKI Akadémián keresztül egy olyan közösséget hoz létre, ahol a védelmi innovációhoz szükséges tudásanyag összpontosul. Az Akadémia összegyűjti, rendszerezi és elérhetővé teszi ezt a tudásbázist, ezzel is segítve a szereplők közötti hatékony tudástranszfert. Az Akadémia szerepet vállal a katonai és civil szférában tanuló fiatalok ismereteinek bővítésében, valamint a vállalatok és startup-ok támogatásában és képességfejlesztésében is. A megvalósítást számos kurzus, inkubációs program, esemény és podcast fogja támogatni. Mindegyik esetben cél a védelmi innováció köztudatban történő népszerűsítése, a szektorban rejlő lehetőségek bemutatása és az érdeklődés felkeltése. Az Akadémia további küldetésének tekinti, hogy ne csak bővítse és összefogja a védelmi innováció szereplőit, hanem értéket teremtve és speciális tudást átadva támogassa és erősítse is őket. 

 
 
 
 

Programok

A programváltozás jogát fenntartjuk.


Mathias Corvinus Collegium 2024. Minden jog fenntartva.